Filtrovat podle

Náplň do sedacích vaků

Existuje 10 produktů.

Zobrazení 1-10 z 10 položek

Čím naplnit Sedací vak

Každý kvalitní sedací vak je naplněn atestovanými tedy zdravotně nezávadnými polystyrenovými kuličkami, které charakterizují jeho vlastnosti jako je např. lehkost a flexibilita. Jsme přímo výrobci sedacích vaků, a proto víme, že někdy vybrat správnou náplň pro doplnění vaku je problém, zvláště když není na výběr z různých objemů náplně. Naše náplně do sedacích vaků proto nabízíme od 10L (vhodné pouze pro doplnění taburetů či puf a to v množství alespoň 20L) a dále pak odstupňované po 50 litrech až po 400L, což jsou v podstatě celé náplně těch největších sedacích pytlů. 

Nevhodná náplň do sedacího vaku

Tak jako ve všem tak i u sedacích vaků existují různé náhražky náplní, jako jsou např. všelijaké polystyrenové drtě nebo přímo stavební polystyrenové kuličky. Doporučujeme se těmto náhražkám obloukem vyhnout, pokud Vám záleží na zdraví. Taková náplň tvořená stavebním polystyrénem je plná chemických zpomalovačů hoření a různých chemický látek, které mají ve stavebnictví svůj účel, ale jako náplň do sedacích vaků je naprosto nevhodná či dokonce nebezpečná, protože zdraví máme jen jedno.

Další nevhodnou výplní sedacího vaku je molitanová drť. Není to z důvodu závadnosti tedy ohrožení zdraví, ale je to dáno vlastnostmi molitanu jako takového. Vak naplněn molitanovou drtí si na rozdíl od toho, který je vyplněn polystyrenovými kuličkami neudrží svůj tvar a lehce se stlačí. Vy tak budete sedět v podstatě skoro na zemi.

Naše polystyrenové kuličky vyhovují požadavkům zákona č. 258/200 Sb. o ochraně veřejného zdraví, ve znění předpisů a vyhlášky MZ ČR č.84/2001 Sb. o hygienických požadavcích na hračky a výrobky pro děti ve věku do 3 let  - což mimo jiné také znamená, že kuličky neobsahují žádné škodlivé látky jako např. zpomalovače hoření hexabromcyklododekan (HBCDD), které jsou typické pro stavební polystyrén.

arrow_upward